mykolas-romeris-universitesi

Mykolas Romeris Üniversitesi adını, Litvanya hukuk bilgini, Litvanya Anayasası’nın hukuk babası olarak tanınan Mykolas Römeris’ten almıştır. 2004 yılında Litvanya Hukuk Üniversitesi’nin adını değiştirmesi ile bugünkü adını alan üniversite, Litvanya’nın başkenti Vilnius ve Kaunas’ta kampüsleri bulunmaktadır. Modern, yaratıcı ve girişimci nesiller yetiştirmeyi amaç edinen Mykolas Romeris Üniversitesi, Litvanya’da sosyal bilimler ve interdisipliner araştırmalarda ülke çapında önderlik yapmaktadır.

300’den fazla üniversite ile iş birliği içinde olan MRU, International Association of Universities, European University Association, European Association for International Education ve European-Asian Knowledge Consortium Social Technologies for Smart and Inclusive Society gibi uluslararası organizasyonlara üyedir. Her sene ortalama 9,000 kişinin başvuru yaptığı üniversite, 38 ülkeden ortalama 13,00 öğrenciye, 700’den fazla akademik eğitmene sahiptir. Mykolas Romeris Üniversitesi’nde en çok tercih edilen bölümler; hukuk, işletme, kamu yönetimi, psikoloji, sosyal çalışmalar, kamu güvenliği olarak sıralanabilir.

MRU, Litvanya Hukuk Üniversitesi’ne ait fakültelerin yanında, Ekonomi – Finans ve Yönetim, Politika ve Yönetim, Sosyal Refah, Kamu Güvenliği, İşletme ve Medya Okulu ile güçlendirilmiştir. MRU, inovasyon araştırmalarını 19 laboratuvarın bulunduğu Social Laboratory Network’te yapmaktadır.

Mykolas Romeris Üniversitesi Bölümleri ve Ücretleri

Program Adı Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro)
Lisans Programları     
Turizm Yönetimi 7 Sömestr 2,160 Euro
Psikoloji 7 Sömestr 2,340 Euro
Ekonomi 8 Sömestr 2,160 Euro
Yüksek Lisans    
Financial Markets 3 Sömestr 3,120 Euro
Work and Organizational Psychology 4 Sömestr 3,210 Euro