polonya-da-universite

Polonya'da üniversite eğitimiAvrupa’nın son yıllarda parlayan yıldızı olan Polonya, güçlü ekonomik yapısı, eğitim standartlarının yüksekliği, öğrencilere sağladığı İngilizce üniversite ve ekonomik yaşam giderleri ile her geçen gün daha fazla öğrencinin dikkatini çekmektedir.

Polonya Üniversite Başvuru ve Kabul Şartları

Üniversite sınavında isteğiniz bölümü kazanamadıysanız veya hedefinizde yurtdışında ve uygun fiyata, yüksek eğitim kalitesine sahip, YÖK denkliği bulunan bir üniversitede, dilediğiniz bölümde İngilizce veya Lehçe olarak eğitim almaksa, Polonya sizin için ilk tercih demektir.

Polonya üniversiteleri başvuru ve kabul şartları için tıklayınız

Polonya Üniversiteleri Başvuru Tarihleri

Polonya üniversiteleri başvuru tarihleri İngilizce veya Lehçe hazırlık okuyacak ya da bölüm derslerine başlayacak öğrencilere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Çoğu üniversite Ekim ayında eğitime başlarken, bazı üniversiteler öğrencilere Şubat ayında İngilizce hazırlık, Lehçe hazırlık ve bazı eğitim programlarında başlama şansı da sunmaktadır. Şubat ayı başlangıç için başvurular da Ekim ayında başlamaktadır.

Kontenjan sıkıntısı yaşamak istemeyen, evrak işlemlerinin yetiştirmeye çalışırken zaman sıkıntı olmasın isteyen öğrenciler bu tarihler itibarı ile işlemlerini başlatarak oluşabilecek olumsuz durumları bertaraf edebilmektedir.

Polonya Üniversite Ücretleri

Kaliteli eğitiminin yanında ekonomik yaşam şartları ve okul ücretleri olan Polonya, üniversite eğitiminde tercih edilmesi bir çok neden sunuyor. 1 yıllık üniversite eğitiminin okul, konaklama, yaşam masrafları gibi giderlerin toplamı ortalama 9000 Eur olan Polonya'da Türkiye'de yapacağınız masraflardan çok daha ekonomik bir şekilde okuyabilirsiniz.

Okul ve Konaklama Fiyatları için tıklayınız

Polonya'da Üniversite Burs alma imkanı

Üniversite eğitiminizin ilk senesinden sonra okulların büyük bir çoğunluğu öğrencilerine %100 e varan burs sağlamaktadırlar. Bu sayede eğitiminizin geriye kalan kısmını ücretsiz olarak alma şansınız oluyor.

Polonya Dünya Sıralamasında ilk 10'da

Kaliteli ve başarılı üniversiteleriyle dünya sıralamasında ilk 10 içerisinde yer alan Polonya, mezunlarının çalıştığı yönetici pozisyonlarıyla biliniyor. Çok disiplinli olan Polonya eğitim sistemi bir o kadarda başarılıdır.

Bu üniversiteler; Mühendislik, Ziraat, Tıp, Ekonomi Vb alanlarda eğitim veren dünyaca ünlü üniversiteler olmasını yanı sıra yaratıcı ve sanatsal çalışmaları, temel ve uygulamalı araştırmaları ile öğrencilerine eğitim vermektedir.

Polonya İngilizce Hazırlık

Polonya üniversitelerinde İngilizce eğitim ve Lehçe eğitim alabilirsiniz. Lisans derslerine katılacak kadar dil yeterliliğiniz olduğunu İngilizce için TOEFL veya IELTS gibi dil sınavlarından yeterli puanı alarak kanıtlayabilirsiniz. Eğer dil seviyeniz yeterli değilse üniversitelerin İngilizce veya Lehçe hazırlık sınıflarında okuyabilirsiniz.

Polonya'da Hazırlık detaylı bilgi

Polonya Üniversite Bölümleri

Polonya'daki üniversiteler oldukça geniş bölüm seçenekleri sunmaktadır. Tıp, diş hekimliği, inşaat mühendisliği, mimarlık, makine ve bilgisayar mühendisliği, ekonomi, finans, yabancı diller, psikoloji ve daha bir çok bölüm için Polonya'daki üniversitelere başvuru yapabilirsiniz.


Polonya'da Mimarlık Eğitimi


Polonya'da TIP Eğitimi


Polonya'da Mühendislik Eğitimi


Polonya Üniversiteleri

Polonya üniversiteleri; Avrupa'da ve dünyada belli bir yeri olan, verdiği kaliteli eğitim ile tanınmış birçok üniversiteye ev sahipliği yapan Polonya, farklı ülkelerden birçok öğrenci başvurusu almaktadır. Uluslararası öğrenci profiline sahip üniversiteler mezunlarının kolay iş bulması ve önemli mevkilere gelmesiyle tanınmaktadır.

Polonya Üniversiteleri için tıklayın..


Varşova Teknik Üniversitesi

Varşova TIP Üniversitesi

Varşova Ekonomi Üniversitesi

SWPS Varşova Üniversitesi

Lazarski Üniversitesi

Krakow Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw Üniversitesi

Wroclaw Tıp Üniversitesi

Wroclaw Teknik Üniversitesi

Poznan Tıp Üniversitesi

Poznan Teknoloji Üniversitesi

SWPS Üniversitesi

Lodz Üniversitesi

Lodz Teknoloji Üniversitesi

Nicolous Copernieus Üniversitesi

Poznan Üniversitesi

Kozminski Üniversitesi

Krakow Ekonomi Üniversitesi 

Gdansk Üniversitesi

Gdansk Teknoloji Üniversitesi