polonyada-universite-okumakPolonya'da üniversite okumak sizlere ne gibi avantajlar sağlar? Yurtdışında üniversite okumak isteyen adaylar için farklı ülke seçenekleri arasından neden Polonya'da üniversite eğitimini seçmeli?

Türkiye’de üniversite kazanma şartı yok!

Polonya’da eğitim almak isteyen öğrenciler, Türkiye’de sınava girmeden lisans programlarına başvuru yapabilirler. Bir lise diplomasına sahip olmanız, Polonya’da eğitim almanız için yeterlidir. Üstelik sadece orta başarıya sahip olan üniversitelerde değil, ilk 1000’de bulunan üniversitelerde de sınavsız eğitim alabilirsiniz.

İstediğiniz bölümde eğitim alabilirsiniz!

Türkiye’de eğitim alan öğrencilerin en büyük sorunu, istedikleri bölümde değil, sınav sistemi içerisinde kazandıkları, puanlarının – sıralamalarının yettiği bölümde eğitim almalarıdır. İleride sevmediğiniz bir meslekte ilerlemenize ve hayatınızın geri kalanında sizi derinden etkileyecek olan sorunların önüne, Polonya’da sevdiğiniz, istediğiniz bölümü okuyarak geçebilirsiniz. Lisede almış olduğunuz eğitim bölümü veya Türkiye’de kazandığınız bölüm sizi etkilemez.

Mavi diploma ve Avrupa'da çalışma hakkı!

Polonya’da uygun fiyatlarla eğitim alarak, tüm Avrupa’da geçerli olan Mavi Diplomaya sahip olabilirsiniz. Aldığınız Mavi Diploma, sadece Polonya’da değil, diğer Avrupa ülkelerinde de yaşama ve çalışma olanağı sağlayacak, Türkiye’ye ger dönmeyi tercih ettiğinizde sizinle aynı bölümü Türkiye’de okumuş olan birçok öğrencinin önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Kaliteli üniversite eğitimi!

Polonya’da bulunan birçok üniversite, dünyaca bilinen, takdir edilen üniversitelerdir. Bu üniversiteler, uluslararası alanlarda ödüllere sahiptir ve birçoğu ilk 1000’de bulunmaktadır. Siz de adını dünyaya duyurmuş bir üniversitede eğitim almak istemez misiniz? Kuruluş tarihi 1800’lere uzanan, birçok mezunu NOBEL ödülleri almış üniversiteler de siz de eğitim alabilirsiniz.

Avrupa'da ekonomik üniversite eğitimi!

Polonya’da üniversite okumanın en avantajlı taraflarından biri de uygun fiyatlı olmasıdır. Türkiye’deki birçok özel üniversiteden, Kıbrıs’ta bulunan neredeyse bütün üniversitelerden daha uygundur. Türkiye’deki standartlarını bozmadan, aynı maliyetlerle, öğrenciler Polonya’da yaşayabilmektedir.

Polonya üniversiteleri ve YÖK denkliği

Polonya'daki üniversitelerin çoğu YÖK'ün kabul ettiği üniversiteler sıralamasında ilk 1000'de yer almaktadır. Bu sıralamaya giremeyenler ise devlet üniversiteleri olduğundan mezun olduktan sonra denklik almakta zorluk yaşamamaktadırlar.

Polonya'da üniversite ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız;

Danışma Hattı: 0 549 243 243 9

Polonya'da Üniversite Eğitimi linkinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.