İngiltere

İngiltere, İngilizce’nin anavatanı. Yüzlerce dil okulunu bünyesinde bulundurmasının yanında pek çok üniversite ve koleje ev sahipliği yapması yabancı öğrencilerin bu ülkeyi tercih etmesinin nedenlerinin başında geliyor. Uluslararası düzeyde İngilizce Dil Eğitimi için tercih edilen ülkelerin başında gelen İngiltere, sunduğu kaliteli dil eğitimi sayesinde her yıl artarak binlerce öğrencinin ülkeye gelmesi bu konuda bazı düzenleme ve denetlemeleri beraberinde getirmiştir. British Council İngiltere’deki birçok okulu denetim altına almış ve akredite etmiştir. Ayrıca okulların üye olduğu English-UK de dil eğitimi veren kurumları denetlemektedir.

İngiltere’nin her bölgesinde dil okulu olmakla birlikte yoğunluk Londra, Brighton, Cambridge, Bristol, Oxford ve Bournemouth şehirlerindedir. Dünya çapında zincir okulların olduğu şehirlerde aynı zamanda küçük yerel okullarda bulunmaktadır. Yerel okullar varlıklarını sürdürebilmek için kendilerinin tanıtımını yapmak ve öğrencilerinin isteklerini dikkate alarak onları memnun etmeleri gerekmektedir. Bu yüzden türkiye temsilciliklerini yaptığımız yerel okullarıda eğitim almak için düşünmenizi öneririz. İngiltere’nin başkenti Londra; %90’ı yabancı göçmenlerden oluşan yaklaşık 10 milyonluk bir nüfusa sahiptir. 115 bin civarında Türk nüfusa sahiptir. Asya kökenli ce siyahi göçmenler nüfusun %70’ini oluşturmaktadır. Londra, dünyanın en pahalı 2. kentidir.

İngiltere’de iklim; genelde ılımandır. Hava sıcaklığı yaz aylarında güney kısmında 18-26 dereceyken kuzey kesimlerinde 16-24 derece arasındadır. Kış aylarında İngiltere’de hava sıcaklığı kuzey kısımlarında sıcaklık sıfırın altına inmesine rağmen soğuk değildir, güney kısımlarındaysa 3-6 derece arasındadır. Yılın 4 mevsimi yağmurlu geçen ingiltere’ye giderken yanınıza suya dayanıklı elbiseler almayı unutmayın. İngiltere’de etnik dağılım; 60 milyonluk nüfusun 35 milyonu İngiliz, 6 milyonu İskoç, 3 milyonu Gallerli ve 2 milyonu da İrlandalı’dır. Yaklaşık 15 milyonluk nüfusu ise; göçmenler, eski sömürgeler ve farklı ülkelerden gelenler oluşturmaktadır.

İngiltere’de otel, bar ve kulüpler 14 yaş ve üzeri öğrenciler sadece alkolsüz içecekler almak üzere barlara girebilirler. 18 yaşın altındaki öğrencilerin alkollü içecekleri içmeleri ve satın almaları yasaktır. Aynı şekilde 18 yaşın üstündeki bir öğrenci, 18 yaşın altındaki biri için içki satın alamaz. Sigara içmek ve satın almak için yasal yaş sınırı 16’dır. İngiltere’de öğrenciler için sağlık hizmeti NHS-Ulusal Sağlık hizmeti sayesinde öğrenciler prim ödemeden otomatikk olarak İngiltere’de karşılaşabilecekleri her türlü sağlık sorunu için muayene ve tedavilerde ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanabilirler.

Hemen Arayın
Biz Sizi Arayalım