MAINE

Maine, Amerika’nın Kuzeydoğusunda kalan New England eyaletidir. Tek Amerikan eyaleti sınırı New Hampshire’dır. Onun dışındaki sınırları Kanada ve Atlantik Okyanusudur.Başkenti Augusta, en büyük şehri Portland’dır. Maine’in yaklaşık %80’i ormanlık alandır. Her sene çok sayıda turist, özellikle Amerikalılar ve Kanadalılar bu eyalete gelir. Work and travel öğrencileri farklı şehirlere çeşitli işlerde gelirler. Ancak genellikle turistik olan Atlantik Okyanusu kıyılarına gelirler.

Eyalet özellikleri:
2.iş bulma olanağı: Orta
Satış vergisi (Ek vergi dahil): %5.5
Yaşam masrafları: Düşük

Saatlik ücret:$8.5-$11
Konaklama masrafı(Haftalık): $85-$105

Portland

Maine’in en büyük şehridir. Oregon’un Portland şehri ismi buradan gelir.Metropol alanı olarak bakıldığında Maine’in 3’te 1’i Portland’da yaşar.Maine’e gelen work and travel öğrencileri sayısal anlamda en çok bu şehre veya çevre yerlerdeki sahillere gelirler. Buralara gelen öğrenciler genellikle alışveriş için verginin olmadığı ve yakın olan New Hampshire eyaletine giderler. Güzel bir tatil kenti olan Portland’a veya çevresine gelen öğrenciler unutamayacakları bir yaz geçirirler.

Gezilecek Yerler

Victoria Mansion, Casco Bay Islands, Portlan Museum of Art, Southworth Planetarium, Maine Historical Society Museum, Maine Narrow Gauge Railroad Co and Museum, Hadlock Field, Portland Observatory, Fore Street, Downtown Art District.

Maine Gezilecek Yerler

İl ve İlçeler: Bar Harbor, Ogunquit, Camden, York, Old Orchard Beach, Boothbay Harbor, Rockport, Castine, Bangor.

Acadia National Park, Whale-Watching in Bay Harbor, Desert of Maine, Baxter State Park, Funtown Splashtown(Saco).
Maine_nerede